Olympiáda " PŘÁTELSTVÍ" v Polsku

18.05.2015 18:34

V pondělí 11. 5. se žáci vyššího stupně zúčastnili sportovní olympiády v polských Chałupkach. Začátek sportovního zápolení žáků byl naplánován na

9 hodin dopoledne.

Všichni sportovci si nastoupili na hřiště tamní základní školy, kde nás srdečně přivítala paní ředitelka, poté jsme si vyslechli hned tři hymny, a to hymnu EU, českou a polskou hymnu. A sportovní klání mohlo začít.

Žáci byli rozděleni do tří sportovních družstev. První družstvo bylo tvořeno žáky 6. třídy, druhé družstvo utvořili žáci 7. třídy a třetí družstvo bylo vytvořeno v zastoupení žáků 8. a 9. třídy. Jednotliví soutěžící se utkali v následujících disciplínách – ve skoku do dálky, ve sprintu na 30m, ve štafetě 4X10m a v hodu medicimbalem.

Skákalo se, běhalo se, házelo se a samozřejmě se také důsledně fandilo. Nervy napjaté k prasknutí. Veškeré úsilí a dřina našich žáků se nakonec patřičně vyplatila. V silné konkurenci polských základních škol obsadila naše škola krásné druhé místo, za které jsme obdrželi pohár a diplom. V kategorii jednotlivců pak byla v konkurenci starších dívek jednoznačně nejlepší naše Katka Blahová, která si s sebou taktéž odvezla pohár a diplom.

Tímto bych chtěla poděkovat všem zúčastněným žákům za příkladnou reprezentaci, snahu a odvahu. Už teď se těšíme na další akce podobného charakteru.

Mgr. Plačková Lucie