Jazykově - vzdělávací pobyt v Anglii

17.10.2015 15:11

Žáci naší školy se vzdělávali v Londýně

V rámci Výzvy č. 56 získala Základní škola v Šilheřovicích z fondu Evropské unie dotaci k realizaci zahraničního jazykově-vzdělávacího pobytu. Místem konání tohoto jazykového kurzu byl Londýn, kam se v doprovodu dvou vyučujících, Mgr. Magdaleny Hluchníkové a Mgr. Kataríny Ďurajkové, vypravilo dvacet žáků.

Odjíždělo se v pondělí 28. září v brzkých ranních hodinách a vstupenkou do autobusu byly řízky pro obě paní učitelky. Čtyřiadvaceti hodinová cesta napříč naší Českou republikou, Německem, Belgií a Francií do země double-deckerů a červených telefonních budek byla velmi náročná, vyčerpávající a stala se fyzickou i psychickou zkouškou pro každého jednotlivce. Následná jízda trajektem se u mnohých zapsala jako opravdový zážitek. Po příjezdu do Londýna se každý těšil na naše „families“, tedy rodiny, v nichž jsme byli ubytováni. Byli jsme nuceni přiznat, že se přece jen ta angličtina hodí jako sůl!

Výuka s rodilými mluvčími, celodenní výlety po „must see“ památkách, stále stejná strava a jednotně vypadající sendviče nás neodradily, abychom nesplnili primární cíl našeho jazykového zájezdu, kterým byla návštěva Primarku /obchodní centrum/. I Mrs. Hluchníková pochopila, že návštěva Primarku je daleko zajímavější než střídání stráží před Buckhinghamským palácem a unavená paní učitelka Ďurajková hned načerpala nových sil.

V neděli 4. 10. jsme se v odpoledních hodinách všichni šťastně vrátili domů. O tom, že zájezd byl zajímavý, ale i náročný, svědčí i to, že ještě v pondělí seděli žáci ve škole, jako by byli po těžkém boji v první linii.

Upřímné poděkování patří paní ředitelce, Mgr. Silvii Žvakové, která se nezdráhala tento projekt podpořit a velkou část letních prázdnin strávila organizováním toho, aby se tento jazykově zaměřený pobyt v cizině vůbec mohl uskutečnit.

Účastníci zájezdu

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.