Jan Čecháček druhý v celostátní soutěži v psaní dopisů

03.05.2017 21:14

V únoru 2017 byl vyhlášen již 46. ročník Mezinárodní soutěže v psaní dopisů pro mládež, jejímž organizátorem je na celosvětové úrovni Světová poštovní unie a pořadatelem české části je Česká pošta, s.p. Soutěž je otevřená pro chlapce a dívky do 15 let a rozsah textu je stanoven nejvýše na 1000 slov. Dopis může být napsán na počítači i rukou.
Téma letošního ročníku soutěže bylo: "Představ si, že jsi poradcem/poradkyní nového generálního tajemníka OSN; se kterým světovým problémem bys mu pomohl/a se vypořádat nejdříve a jak bys mu poradil/a při jeho řešení?"
Soutěže se zúčastnily vybrané práce žáků 7. a 8. třídy. Žák 7. třídy, Jan Čecháček, byl pověřenou komisí České pošty vybrán jako autor 2. nejlepší práce v české části soutěže. Srdečně mu blahopřejeme!
Česká pošta zároveň vyjádřila poděkování pedagogickému sboru ZŠ v Šilheřovicích za pozitivní přístup k aktivitám, jako je právě tato soutěž v psaní dopisů. V dnešní uspěchané a přetechnizované době již naše děti psaní klasických dopisů téměř neznají.

Mgr. Pavlína Řehánková

Soutěž ČP - Dopis - Čecháček