Canisterapie, Včely

03.06.2015 19:07

Víte, podle jakých kritérií si vybírat nového pejska? Co všechno musí mít, aby byl u vás doma šťastný? A k čemu všemu nám tito domácí mazlíčci slouží? Že ne? Tak žáci naší školy už to všechno vědí. A nejen oni. Spolu s nimi si pár zajímavých informací přijeli vyslechnout i naši kamarádi z Polska, a to z polské ZŠ v Chałupkách.

V pátek 29. 5. přijala naše pozvání paní Šárka Blokeschová z Bolatic, která provozuje chovnou stanici psů. S sebou si přivezla své tři čtyřnohé kamarády a v krásném prostředí šilheřovické „Baumšuly” předvedla dětem nejen výcvik pejsků, ale také nám prozradila něco o různých rasách, o tom, jak se o pejska správně starat a především nám vysvětlila, co je to canisterapie a k jakým účelům můžeme ještě takového psa využít. Sami určitě víte, že pes není jen pro potěšení, ale že také pomáhá lidem v různých situacích.

Tímto bychom chtěli paní Blokeschové a jejím třem „figurantkám” ještě jednou moc poděkovat.

Určitě všichni víte, jak to bolí, když vás píchne včela… Ale víte také něco o tom, jak to u takových včel vlastně chodí? Naši žáci a jejich polští kamarádi jsou opět o krok napřed.

Další pozvání na šilheřovickou „Baumšulu” přijal i pan Ing. Bohuslav Dvořák, který se už asi 9 let zabývá včelařením. Přivezl s sebou i malý přenosný včelín, aby žákům názorně přiblížil, kde včely „bydlí” a jak to u nich vypadá. Prozradil mnoho zajímavostí z včelího života a zodpověděl nepřeberné množství otázek dětí.

I jemu velice děkujeme za poutavé a zajímavé vyprávění.

Za žáky a pedagogický sbor Mgr. Lucie Plačková

Více fotografií naleznete v naší fotogalerii.